Start

Klubben Racerne Opdrćttere Til salg Udstillinger Kontakt Links

.

Om at udstille Kommende udstillinger Dommere Topkatte Titelgalleri

.

 

 

Internationale FIFe dommere,
der er kvalificeret til at dřmme vores racer i
kategori IV

Siameser  - Balineser - Orientalsk Korthĺr  - Orientalsk Langhĺr

Opdateret / Updated:  07.01.2017 

Danmark

Jřrgen Billing, All breed
Kat. IV 2009

Leslie van Grebst, All breed
Kat. IV 2016

Dorte Kaae, All breed
Kat. IV 1994
Stamnavn: Bellamis’

Minna Krogh, II + III + IV
Kat. IV 2012

Lone Lund, All breed
Kat. IV 2009

Pia Nyrup, III + IV 
 
Kat. IV 2011
Stamnavn: Elegantia

Hanne Sofie Sneum, All breed
Kat. IV 1996

 
 
 

Belarus – BY

 Svetlana Stoliarova, All breed
kat. IV 2003

 
 
 

Belgien – BE

 Lili Anciau, All breed
Kat. IV 1981

 
 
 

England - GB

 Sarah Johnson, I + II + IV
Kat. IV 2008
Stamnavn: Landican

 
 
 

Estland – EE

Olga Komissarova, All breed
Kat. 2012

 Marina Vinkel, All breed
Kat. IV 2011

 
 
 

Finland – FI

Mira Fonsén, All breed
Kat. IV 2014

Satu Hämäläinen, All breed
Kat. IV 2001

Jaana Jyrkinen, All breed
Kat. IV 2005


 

Marjatta Koskenkangas I + II + IV
Kat. IV 2014

Pia Nyman, II + III + IV
Kat. IV 2011
Stamnavn: Nazarlik

Sara Ojaniem, III + IV
Kat. IV 2008

Kristiina Rautio, I + II + IV
Kat. IV 1997
Stamnavn: Ballawhane

Kai Ruonala, All breed
Kat. IV 1996
Stamnavn: Kassaran

Veikko Saarela, All breed
Kat. IV 2012

Carin Sahlberg, II +  III + IV
Kat. IV 2010

 
 
 

Frankrig - FR

 

Louis Coste, All breed
Kat. IV 1992
Stamnavn: De la Rouviere

Robert Lubrano, I + II + IV
Kat. IV 2005

Yan Roca Folch, All breed
Kat. IV 2009

 
 

Holland – NL

Ad de Bruijn, I + III + IV
Kat. IV 2000
Stephe Bruin, All breed
Kat. IV 1981
Stamnavn: X-tra
John Rudolph, I + II + IV
Kat. IV 2013
Laura Scholten, II + III + IV
Kat. IV 2013
Alexey Shchukin, All breed
Kat. IV 2004
 
Charles Spijker, All breed
Kat. IV 2011
 
 
 

Island - IS

 Marteinn Tausen, II + III + IV
Kat. IV 2007

 
 
 

Israel – IL

  Nurit Pahl, All breed
Kat. IV 2005

 
 
 

Italien - IT

Fabio Brambilla , All breed
Kat. IV 2015

Argia Laura Burani Ferrari, All breed
Kat. IV 2006

Luigi Comorio, All breed
Kat. IV 2005

Loredana Fanelli, All breed
Kat. IV 2002

Gianfranco Mantovani, All breed
Kat. IV 1992

Donatella Mastrangelo, All breed
Kat. IV 2006

 
 
 

Kroatien – HR

Vesna Rižnar-Rešetić, All breed
Kat. IV 2004

 
 
 

Litauen

Jurgita Gustaitiene, All breed
Kat. IV 2012

 
 
 

Liechtenstein – LI

Gina Grob, All breed
Kat. IV 2005

 
 
 

Norge – NO

Anne-Gro Edstrřm, All breed
Kat. IV 1995

Aina Hauge, I + III + IV
Kat. IV 2015

Steven L. Jones, All breed
Kat. IV 2016

Karl Preiss, All breed
Kat. IV 1997

Caroline Stoa, I + II + IV
Kat. IV 2012
Stamnavn: Coco Chanel

Anne Veland, All breed
Kat. IV 2009

 
 
 

Polen - PL

Marek Chadaj, All breed
Kat. IV 2001
Henry Hornell, All breed
Kat. IV 1999
Grazyna Laskowska-Malaga, All breed
Kat. IV 2014
 
 Ireneusz Pruchniak, All breed
Kat. IV 2015
 
Sebastian Pruchniak, All breed
Kat. IV 2014

Dorota Szadurska, III + IV
Kat. IV 2016

Anna Wilczek, All breed
Kat. IV 2010

Marzena Włodarska
 Kat. IV 2016

 
 
 

Rusland – RU

Margarita Grigorieva, All breed
Kat.IV 2016

Elena Noskova, All breed
Kat.IV 2003

Natalia Sidorova, III + IV
Kat. IV 2004

Olga Sizova, All breed
Kat. IV 2012

Vera Vasilieva, All breed
Kat. IV 2009

 
 
 

Schweiz - CH

Dieter Filler, All breed
Kat. IV 1994

Thea Friškovec, All breed
Kat. IV 2001

Stamnavn: Traum von FF

Sabine Mösch, II + III + IV
Kat. IV 2012

Wendel Stoop, I + III + IV
Kat. IV 1991
Stamnavn: Silver Fox

Fanny Tavernise , probational kat IV
 

Rolf Voehringer, All breed
Kat. IV 2002

Alfred Wittich Soojarit, All breed
Kat. IV 1987

 
 
 

Spanien – ES

Lena Chapman, III + IV
Kat. IV 1998

Gerardo Fraga y Guzmán, All breed
Kat. IV 2015

Juan José Martinez Vizcaino, III + IV
Kat. IV 2016

 
 
 

Sverige - SE

Eiwor Andersson, All breed
Kat. IV 1968
Stamnavn: San-T-Ree

Michael Edström, I + II + IV
Kat. IV 2002
Stamnavn: Saddharma

Ulrika Eriksson III + IV 
Stamnavn: Applecat
Kat. IV 2014


 

Elin Hoffner, III + IV 
Kat. IV 2015

Sirpa Lindelöf, II + III + IV
Kat. IV 2016

Helene Lis I + III + IV
Kat. IV 2014

Iréne Eek Magnusson, II + IV
Kat. IV 2008
Stamnavn: Tammee

Martti Peltonen, II + III + IV
Kat. IV 2000
Stamnavn: Miniroyal’s

Glenn Sjöbom, All breed
Kat. IV 2016

Annette Sjödin, All breed  
Kat. IV 2016

Marie Westerlund, All breed
Kat. IV 2013

 
 
 

Tjekkiet – CZ

Martin Kabina, All breed
Kat. IV 1999
Stamnavn: Demikát


Jana Knýová, III + IV
Kat. IV 1985

Květoslava Mahelková, All breed
Kat. IV 1993

Berta Němcová, All breed
Kat. IV 1998

Eric Reijers, All breed
Kat. IV 1999
Stamnavn: Pendragon

Marie Perčynská Řihová , All breed
Kat. IV 1983
Stamnavn: Siakat

Jana Stěničková, IV
Kat. IV 2012

Darina Tarabini Kat. II + III + IV
Kat IV 2014

Lena Vencliková, II + III + IV
Kat. IV 2016

 
 
 

Tyskland - DE

Britta Busse, All breed
Kat. IV 2011

Angelika Kneifel, All breed
Kat. IV 2006
Stamnavn: of Noah’s Ark

Ursula Loose, I + II + IV
Kat. IV 1989
Stamnavn: Ul-li’s

 Helene Reiter, All breed
Kat. IV 2012

Dietmar Sagurski, All breed
Kat. IV 2005

Waltraut Sattler, I + II + IV
Kat. IV 1979
Stamnavn: vom Eisenstein

 
 
 

ArgentinaAR

Beat Rettenmund, All breed
Kat. IV 1983
Stamnavn: Avalon